VAR hral v 455 ponukách svetového pohára a FIFA hovorí, že je s výsledkom spokojný

Ruský Majstrovstvá sveta už skončili a Francúzsko zdvihlo majstrovstvá sveta už po druhýkrát v histórii. V prípade tohtoročného vydania debutoval VAR v súťaži, asistent video rozhodcu, ktorý konal aj vo finále, keď si všimol ruku jedného z chorvátskych hráčov a upozornil poľného rozhodcu, ktorý skončil bodovaním trest.

A FIFA je spokojná s implementáciou systému na majstrovstvách sveta, podľa vyjadrenia zverejneného na webovej stránke top futbalovej organizácie. Počas Svetového pohára bolo overených celkovo 455 incidentov, čo je priemerne 7, 1 na zápas. V 20 z týchto prípadov bola ponuka prehodnotená a v tom čase je pozvaný hlavný rozhodca, aby si prezeral obrázky na monitore podľa poľa.

Obrázok

64 zápasov. 455 incidentov bolo skontrolovaných. Recenzie na 20 VAR

"Ako hovorí prezident FIFA, VAR nemení futbal, čistí futbal, a to bol náš cieľ, keď sme začali projekt VAR s Medzinárodnou futbalovou asociáciou (IFAB), " uviedol Zvonimir Boban, sekretár FIFA, ktorý bol zodpovedný za dohľad nad VAR.

Podľa tónu poznámky FIFA by sme mali očakávať, že sa VAR začne objavovať na stále viac turnajoch. V súčasnosti sa používa aj v prvých divíziách Nemecka a Talianska a bol testovaný v iných krajinách, napríklad vo Francúzsku a Anglicku. V Brazílii kluby Serie A odmietli implementáciu v tohtoročnom vydaní, ale spoločnosť CBF uviedla, že čaká na schválenie modelu FIFA na brazílskom pohári.

***

Poznáte informačný bulletin Mega Curioso? Týždenne vyrábame exkluzívny obsah pre milovníkov najväčších kuriozít a bizarov tohto veľkého sveta! Zaregistrujte svoj e-mail a nenechajte si ujsť tento spôsob kontaktu.

VAR hral 455 ponúk na Majstrovstvách sveta a FIFA vyhlásilo, že s výsledkom TecMundo je spokojný