Hnačka napadne počas atletického marca obľúbenú francúzsku až zlatú

Tento piatok (19) mal byť pre slávneho 38-ročného francúzskeho atléta Yohanna Diniza dňom slávy: ako favorit vstúpil na 50 km atletický pochod, držal svetový rekord a viedol preteky v Rio de Janeiro., 38-ročný bol o viac ako 1 minútu pred bežeckým hráčom, keď mal silné bolesti brucha a pri pochode robil potreby, zašpinil nohy a šortky.

Diniz nemyslel na vzdanie sa: v roku 2008 mal na olympijských hrách v Pekingu tiež bolesti žalúdka a nakoniec závod prerušil. O štyri roky neskôr bol na olympijských hrách v Londýne diskvalifikovaný. Pódium v ​​Rio de Janeiro bolo vecou cti, ktorá sa vyznačovala veľmi nechutnou smrteľnosťou.

Toto je druhá olympiáda, ktorej Yohann trpí črevnými problémami.

Pozrite sa na 15 najlepších reakcií na víťazstvá Brazílie nad Francúzskom

Športovec pokračoval v behu v piatok ráno, keď slnko zvyšovalo teplotu závodu: súťaž začala bodovaním 21 stupňov Celzia, ale s vývojom atletickej chôdze stúpala na 30 stupňov. Diniz sa zastavil na približne 1 minútu, keď dokončil priebeh zápasu, čo ho povzbudil kanadský atlét Evan Dunfee, ktorý ho predbehol.

Francúzsky bežec sa vrátil do súťaže, ale o 10 minút neskôr zomrel a stratil viac umiestnení. Stále sa mu podarilo zotaviť, očistiť špinu špongiou a dokončiť preteky až na 8. miesto. Zlato bolo v rukách slovenského Mateja Tótha. Brazílsky Caio Bonfim bol na 9. mieste.